Jak podzielić majątek w czasie rozwodu?

Rozwód nie zawsze musi być bolesny, jeżeli uczucia wygasły warto skupić się na praktycznych aspektach rozwodu, ludzie, którzy traktują rozwód jak transakcję biznesową, którzy potrafią kontrolować swoje emocje wyjdą na tym dużo lepiej.

Jednak jeżeli w grę wchodzą pieniądze małżeństwa mogą nie dojść łatwo do porozumienia. Dzieje się tak jeżeli majątek jest duży i zróżnicowany, przykładowo jeżeli posiadamy wiele nieruchomości, których akty własności są sporne, lub też jeżeli posiadamy dzieła sztuki czy akcje spółek giełdowych. Czasem nieporozumienia mogą mieć bardziej prozaiczny charakter, małżonkowie mogą przykładowo kłócić się o psa. Jednak najczęściej wiele nieporozumień posiadają małżeństwa z dziećmi, które nie mogą dojść do porozumienia co do praw opieki nad nimi. Każdy rodzic będzie bowiem chciał uzyskać całkowitą opiekę nad dziećmi. Kiedyś małżeństwo był to wybór na całe żywot. Teraz jest to po prostu papierek, jaki w każdej chwili możemy bez kłopotu unieważnić. Temu całemu działaniu przyglądają się dzieci, przyszłość budzi przerażenie. W dzisiejszych czasach rozwody realizowane są na wysoką skalę, nikogo nie dziwią, stają się nawet popularnym tematem.

To nie marketing a poważne kwestię jak również trzeba do nich właśnie tak podejść. Trzeba zastanowić się przed legalizacją związku, ponieważ rozwody nie są niczym przyjemnym.

Coraz mniejsza liczba osób decyduje się na ślub kościelny, widząc problemy w momencie, kiedy chcieliby osiągnąć rozwód kościelny – jest to bowiem coraz trudniejsze, choć zarazem coraz większa liczba osób składa wniosek o rozwód. Trzeba pamiętać o tym, że oczywiście jest to trudne z punktu widzenia kościelnego, władze kościelne utrudniają bowiem taką możliwość, jak tylko mogą. Trzeba więc pamiętać o tym, że rozwód jest czymś trudnym i bardzo możliwe, że dla wielu osób nieosiągalny, możliwy jest tylko wtedy, kiedy zachodzą konkretne okoliczności, inaczej może być to duży problem. Często kością niezgody pomiędzy małżonkami jest podział majątku Warszawa jak inne miasta to miejsce gdzie swoje siedziby posiada wiele kancelarii prawnych. Należy poszukać kancelarii która specjalizuje się w sprawach cywilnych a konkretnie w sprawach rozwodowych, pomoc prawnika może znacznie skrócić czas rozwodu sądowego.

Related Post